Svarbu: Nepraraskite Savo Google Analytics Istorinių Duomenų

Pastarasis Google Analytics duomenų saugojimą pasikeitimas gali stipriai paveikti jūsų duomenis. Paprastai tariant jei nieko nedarysite, jūs prarasite galimybę kurti segmentus, tinkintas ataskaitas ir pan.

Dabar kai atkreipiau jūsų dėmesį, apie viską detaliau.

Šis pakeitimas gali būti susijęs su Bendru Duomenų Apsaugos Reglamentu (GDPR), apie kurį tikrai esatę jau girdėję, ypač jei dirbate internetinio marketingo srityje. Tad aš tikrai nesigilinsiu į šią temą.

 

Manau visi jau esate gavę laišką iš Google Analytics dėl minėto pasikeitimo, kuriame prašoma pasikeisti duomenų saugojimo nustatymus Analytics paskyroje.

 

Iš pradžių aš greitai permečiau akimis ir man pasirodė, kad nieko baisaus ten nėra. Tačiau gilindamasis į tai, kaip veikia duomenų atranka Analytics paskyroje, prisiminiau gautą laišką.

Tiemas kas nežino, tai Analytics tam tikrais atvejais nenaudoja 100% duomenų kai pateikia jums ataskaitas. Štai ištrauka iš jų Pagalbos puslapio:

Tai reiškia, kad visos standartinės arba numatytosios ataskaitos nepatenka į duomenų atranką. Bet tai negalioja visiems segmentams, tinkintoms ataskaitoms, filtrams ir pan.

Jūs galite patys pasitikrinti, kada ataskaita paremta 100% duomenimis. Virš kiekvienos ataskaitos yra ikona:

Užvedus pelę ant šios ikonos pamatysite procentą.

Tai kur gi problema?

Problema yra tame, kad jei nepakeisite duomenų saugojimo laikotarpio, tai jūs negalėsite pritaikyti segmentų ar filtrų seniems duomenims.

Šis pasirinkimas įsigalios Gegužės 25d. Ir jei jūs paliksite standartinį pasirinkimą, kas yra 26 mėnesiai, tai jūsų standartinių ataskaitų nepaveiks. Tačiau, jei norėsite taikyti segmentus ar kurti tinkintas ataskaitas senesniems duomenims, to padaryti negalėsite.

Ką daryti toliau?

Prisijunkite prie paskyros ir keliaukite į Admin nustatymus. Prie nuosavybės nustatymų susiraskite Stebėjimo informaciją ir pasirinkite Duomenų saugojimas.

 

Prie saugojimo laikotarpio pasirinkite, kad galiojimas automatiškai nesibaigtų. Pasirinkimą “Iš naujo nustatyti naują veiklą” palikite įjungtą.

Jei smalsu, pasirinkimas “Iš naujo nustatyti naują veiklą” reiškia, kad kiekvieną kartą varotojui vėl užėjus duomenų galiojimo terminas prasitęsia. Jei tarkime, jūs paliksite 26 mėnesių pasirinkimą, tai vartotojui užėjus dar kartą po mėnesio nuo jo pirmo vizito, duomenys galioti pratęsiami dar vienam mėnesiui. Kitaip tariant nusimuša skaitliukas.

 

BŪTINAI, užeikite į nustatymus ir pakeiskite pasirinkimus. Net jei jūs patys neanalizuojate duomenų ar jūsų svetainė nauja. Ir nepamirškite to padaryti kiekvienai NUOSAVYBEI. Tiesiog padarykite tą dabar. Užtruksite tik kelias minutes.